Pontemed

Etkili bir PelviPower eğitim yöntemini bir tedavi yöntemi olarak siz de entegre etmek ister misiniz? Bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bütünsel konseptimizi, cazip bir paket şeklinde çözüm ortaklarımıza sunuyoruz.

Yaklaşık 12m2'lik bir alana sahip olmanız durumunda PonteMed ekibi tüm gerekli teknik altyapıyı ve sistemi kurarak teslim etmektedir.

Bunun yanında PonteMed ile alakalı tüm gereken IT sistemi, pazarlama araçları ve tedavi kartları sunmaktadır.

Uzman Görüşleri

Deneyimler

INKONTİNANS- DERECE 2

EV HANIMI - 63 Yaş (Şubat 2018)

1 yıldır Stres Inkontinans

Hasta ürolog tarafından sevk edildi, grade 1-2 stres inkontinsans teşhisi konuldu ve hastaya doktor tarafından pelvik taban egzersizi önerildi.

Hapşırırken, arabadan inerken ve yokuş aşağı inerken sık sık istemsiz idrar kaçırması, hastanın öyküsünde mevcuttur. Buna ek olarak, hasta gece boyunca 2-3 kez tuvalete gitme ihtiyacı hisseder.

Hastanın idrara çıkma sıklığı, daha önce de URGE Inkontinansından şüphelenildiğini de doğrular. İdrara çıkma sıklığı günde 12-14 kez yaklaşık 200 ml’dir.

Pelvik taban egzersizlerinin nasıl yapılacağına dair eğitimin ardından (günde 2-3 kez), idrar erteleme yöntemleri hakkında da bilgi verildi.( sıkışma baskılama yöntemleri). Bu yöntemler, mesane kapasitesini artırmaya yardımcı olmalıdır. Pelvis taban kaslarını güçlendirmek ve pelvisteki dolaşımı iyileştirmek için manyetik sandalye kullanılarak yapılan manyetik alan terapisi, karma inkontinans programıyla öne sürülmüştür. Biofeedback egzersizi pelvis tabanının keyfi kontrolünü geliştirmek ve kontrolünü görselleştirmeye yardımcı olmak için de kullanılmıştır.

Terapi öncesi hasta ,kaslarında hissettiği ağrı ve acı hakkında bilgilendirme yaptı. Dört seanstan sonra, beşinci kez kontrole geldiğinde, geceleyin idrara çıkma gereksinimi duymadığını ve yokuş aşağı inerken idrar kaçırmadığını bildirdi.

EREKTİL DİSFONKSİYON

1.vaka : Bilgisayar Programcısı - 35 yaşında (Aralık 2017)
2.vaka : Bankacı - 49 yaşında (Aralık 2017)

Her iki hasta da birkaç hafta süren erektil disfonksiyon bildirdi. Olgu 1'de hipertonik pelvik tabanı gösteren ereksiyon elde edilemedi, olgu 2 ise hipotonik pelvik taban nedeniyle ereksiyonu sürdüremedi. Her iki durumda da tonus regülasyona ulaşmak ve bölgede kan dolaşımının artırmak için yüksek frekanslar kullanıldı.

Yoğunluk kademeli olarak ayarlanarak eğitim başlatıldı. Tedavideki frekansların yapılandırılması istenen sonuçlarla ilişkilidir. Olgu 1'deki hipertonik pelvik taban kasları ilk olarak düşük frekans aralığında yavaşça aktive edildi ve daha sonra yüksek frekanslarla çok yoğun bir şekilde rahatladı. Olgu 2’de, frekans dizisi değiştirildi.

Yüksek frekanslı bir ön doku aktivasyonu, ilk olarak hareketsizliğe neden olan fasiyal yapışıklıkları çözdü ve sonrasında hedeflenen güçlü kasılmayı sağlamak için 20-25 Hz arasında frekanslar uygulandı.

7. eğitim oturumundan sonra, her iki hasta da asıl sorunla ilgili olarak çok olumlu geri bildirim sağlandı.

Asıl sorunların ve 3-5 haftadan sonra PelviPower eğitimi ve hasta uyumu birlikteliğiyle hızlı bir şekilde azaldığı gözlemlenmiştir.

Olgu 1, herhangi bir şikâyet olmaksızın, sonuçları daha da artırmak için ikinci bir dönem eğitimini aldı. Olgu 2 ile bu uyum, günlük germe egzersizleri ve spor arasında bir denge yaratma anlayışına yol açmıştır ve en azından eğitim döneminde günlük etkinliklere entegre edilmiştir.

PROSTATEKTOMİ

Emekli Öğretmen - 68 yaşında (Kasım 2017)

Hasta , ameliyattan 2 yıl sonra Pelvipower egzersizi için geldi. Egzersizin başlangıcında, pelvik taban farkındalık eğitimi sırasında saplanma hissi olduğu bildirmiştir. Bununla birlikte, ilk egzersiz sırasında açıklanan tedavi ile yaralı ya da bağ dokusunın gevşemesi herhangi bir problem olmadan mümkündür.

Hasta randevularına düzenli katıldı, gün içinde iyileşme ve hızlı bir şekilde libido artışı kaydedildi. Gece boyunca 4-5 kez tuvalete çıkma gereksinimi maksimum 2ye düşürüldü. Uzun ve yoğun egzersizler süresince, kayda değer bir durum elde edildi ve hastanın egzersize devam etmek için motivasyonu arttı. Mevcut duruma bağlı olarak, egzersiz bazı durumlarda haftalık olarak gerçekleştirilebilir. Egzersiz sırasında 2 aksi durum yaşandı.

Aşırı eforun neden olduğu durumları 10 gün içerisinde yeniden elde etmek mümkün olmuştur, ancak soğuk havalarda çalışmak daha uzun semptomatik periyoda neden olabilir. Hasta aynı zamanda grip benzeri bir enfeksiyon geçirdi, bu da egzersiz süresince istenmeyen bir durumdur. Grip enfeksiyonunun bitmesi ve egzersize yeniden başlanmasından sonra, iyileşme sürecine geri dönülmüştür.

ULAŞABİLECEĞİNİZ MERKEZLER