Pontemed

PONTEMED 2010 yılında İsviçre’de kurulmuştur.

Kuruluş amacı, sağlık alanında teknolojik yenilikleri kullanarak, hastanın yaşam kalitesini artırmaktır. Bu amaçla yola çıkarak, Dünya nüfusunun bir kısmının problemi olan ‘Pelvik Taban Bozukluğu’ hastalarına yönelik çalışmalar yapmış ve ‘Manyetik Alan’ tedavisi ile Pelvik Taban kaslarını güçlendiren ‘PelviPower’ cihazını üretmiştir.

Pelvik Taban Kaslarının çalışmaması idrar kaçırmaya ve cinsel işlev bozukluklarına yol açar.Bu durum sosyal yaşantımızı olumsuz yönde etkiler.Pelvik Kaslarını güçlendirecek herhangi bir tedavi ,İnkontinans’ın ve Erektil Disfonksiyon’un tedavisinde ve önlenmesinde büyük önem taşır. Bu kasların geleneksel yöntemlerle eğitimi ve güçlendirilmesi mümkündür ancak bir çok tedavi şekli invaziv bir uygulama ile veya elektro-terapi yöntemiyle yapılır .

PelviPower eğitimi , yaşam kalitesini, modern sağlık hizmetleriyle karşılamaktadır.

PelviPower terapileri manyetik alan uygulayarak Pelvik Taban Kaslarını çalıştırmaya yönelik non-invaziv bir uygulamadır.

PONTEMED Türkiye Eylül 2017’de ACENDIS Grup bünyesinde katılmıştır.

ACENDIS GmbH; anahtar teslim hastane projeleri gerçekleştirmek ve son teknoloji medikal cihazları sağlık sektörünün hizmetine sunmak için 1995 yılında Almanya’da kurulmuştur . Dünyanın en önemli medikal cihaz üreticileri ile 20 yılı aşkın süredir çalışmaları ile sağlık sektörünün çözüm ortağı olarak Avrupa, Türkiye, KKTC, Ortadoğu Afrika, Türkiye Cumhuriyetleri’nde ve Çin’de hizmet vermektedir.

Bu yenilikçi tedaviyi Türkiye genelindeki kliniklerimize getirmekten dolayı mutluluk duyuyoruz.